İnstagram’da Etiket Kullanımının Önemi Ve Etkileri

İnstagram’da Etiket Kullanımının Önemi Ve Etkileri

Paylaşım Tarihi : 2019-10-03
Paylaşım Saati : 16:32:18

İnstagram’da Etiket Kullanımının Önemi Ve Etkileri
İnstagram sürekli yeni güncellemelerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bunlardan en sonuncusu etiket kullanımında oldu. Mevcut düzenlemeye göre bir gönderi için maksimum etiket sayısı 30’dur. Fakat 30 tane etiket kullanmış iseniz yorumunuz paylaşılmıyor. Bu, bir abartı olarak görülüyor ve araştırmalar en ideal etiket kullanımının maksimum 4-5 olduğunu gösteriyor. Son güncellemeyle İnstagram sosyal medya platformu, kullanıcıları için etiket takip sistemi getirildi. Artık kullanıcılar bir etiketi de tıpkı kullanıcı gibi takip edebilecekler. 
Popüler Etiketleri Takibin Avantajları
Etiket kullanımında İnstagram kullanıcılarının dikkat etmesi gereken özelliklerden birisi etiketin oluşturulmasıdır. Burada özel karakterlerin kullanılmasına izin verilmiyor; fakat sayıları etiketlerde kullanabiliyorsunuz. Hatta kimi etiketlerde sadece sayı kullanmak çok daha olumlu etki yapıyor. Bu yüzden eğer yaptığınız yorumda 5 etiket kullanıyorsanız bunlardan 1 tanesini rahatlıkla sayı yapabilirsiniz.
Yeni sistemde popüler etiketleri kullanmanın ve takip etmenin artıları daha da artıyor. Popüler etiketleri kullanarak bir anda çok önemli bir trafiğin içine dahil olabiliyorsunuz ve bu sayede kullanıcılar tarafından doğrudan takibe alınmış, takipçi kazanmış oluyorsunuz. Bu durumda da bu etiketle yapacağınız paylaşımlar kısa sürede çok daha fazla kişiye ulaşabiliyor.
Alakasız Etiket Kullanımının Sonuçları
İnstagram kullanıcıların en çok önem verdikleri konulardan birisi de konu ile alakalı etiket kullanımı. Eğer paylaşım ile alakasız bir yorumda popüler etiketlerde dahi kullanmış olsanız tepki görebiliyorsunuz ve takipçi sayınız düşüyor. Bizler sosyal medya danışmanlığı desteklerimizle bütün bunlar konusunda profesyonel destek sunuyoruz.