İnstagram’da Nasıl Keşfete Çıkılır?

İnstagram’da Nasıl Keşfete Çıkılır?

Paylaşım Tarihi : 2019-10-09
Paylaşım Saati : 21:40:49

İnstagram’da Nasıl Keşfete Çıkılır?
İnstagram, günümüzün en yaygın kullanılan sosyal medya platformu. Her geçen gün de kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Özellikle gençler popüler olma hevesiyle İnstagram’a gelip doğru stratejilerle başarılı da oluyorlar. Bu bakımdan İnstagram keşfet bölümünün sizin işinizi çok daha kolaylaştıracağını söyleyebiliriz.
İnstagram keşfet, size ilginizi çeken ve popüler olan uygulamaları gösteriyor. Yani anlık etkileşimi çok olan fotoğraflar, videolar, hikayeler öne çıkıyor. Bu da takipçi sayınızın artmasına, hesabınızın çok daha popüler hale gelmesine yardımcı oluyor.
Takipçi Sayısı ve Beğeni Oranının Etkisi
İnstagram’da keşfet bölümüne çıkabilmek için bazı konularda diğer kullanıcılardan önde olanız gerekiyor. Bunun başında da belli bir takipçi sayısına ve beğeniye sahip olmanız geliyor. Eğer fotoğraflarınızda, videolarınızda doğru filtreler uygularsanız gönderilerinizin beğenilme olasılığını arttırabilirsiniz. Yine fotoğraf paylaşırken konum eklemeyi unutmayın. Bu sayede konumlardaki gönderilerde öne çıkabilirsiniz.
Keşfede Çıkmak İçin Sosyal Medya Desteği
İntagram’da paylaştığınız fotoğraflara mutlaka etiket, yani hashtag uygulayın. İdeal etiket sayısı 4-5’dir ve etiketlerinizin mutlaka gönderi ile alakalı olmasını sağlayın. Ayrıca İnstagram kaydet sayısının da belli bir sayıya ulaşmış olması gerekir. Fakat en önemlisi de paylaşılan video ve fotoğrafların ilk bir saat içinde aldığı beğeni ve yorum sayısının belli bir sayıya ulaşmış olması gerekir. Medya Digital olarak sosyal medya desteği sağlıyor, takipçi ve beğeni satışı yapıyoruz. Popülerlik kazanmanızı sağlıyoruz.